Netsprint to dynamicznie rozwijająca się firma z branży nowych technologii. Specjalizujemy się w rozwiązaniach technologicznych wspierających marketing internetowy.
EN

ContentStream opublikował wyniki badania, które przeprowadził wśród wydawców emitujących na swoich serwisach boksy sieci. Z badania wynika m.in. że 86% respondentów poleciłoby korzystanie z ContentStream swoim znajomym.

ContentStream to platforma do rekomendacji treści. Właściciele serwisów internetowych wklejają na stronę widget w postaci boksu z linkami do artykułów serwisów, którym zależy na pozyskaniu nowych użytkowników. ContentStream wzbogaca stronę i pozwala zarabiać wydawcom, również mniejszych serwisów, blogów i forów. Dla marketerów stanowi efektywny sposób dotarcia do nowych użytkowników, co czyni z niego skuteczne narzędzie do tzw. content marketingu.

Pytania, które zadano respondentom dotyczyły między innymi mocnych i słabych stron ContentStream, różnorodności oferowanych form boksów oraz wsparcia ze strony konsultantów.

Do największych zalet ContentStream wydawcy zaliczają możliwość dodatkowego czerpania zysków z emisji boksów, niezależnie od reklam (80% badanych), możliwość wzbogacenia kontentu witryny o zajawki artykułów (niemal 73%), proste procedury i szybkość wdrożenia (ponad 66%), a także wyższą klikalność boksów niż w przypadku reklam (36%).

Większość wydawców (91%) pozytywnie ocenia różnorodność form boksów oferowanych przez ContentStream. Doceniają oni również wsparcie ze strony konsultantów sieci. Aż 97,7% badanych uważa, że jest ono na wysokim poziomie. Większość (84%) dobrze ocenia również funkcjonowanie systemu wypłat zysków.

Zapytano także, czy wydawcy sieci poleciliby ją innym właścicielom stron internetowych i blogów. Na to pytanie aż 86% respondentów odpowiedziało, że ContentStream jest warty polecenia.

Infografika prezentująca wyniki badania dostępna jest na stronie contentstream.pl

Do badania online zaproszeni zostali wszyscy partnerzy ContentStream. Wzięło w nim udział 44 wydawców. Badanie zrealizowane zostało w dniach 30.05.2012 - 10.06.2012.

Netsprint S.A.
Budynek Focus wejście „C”
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa
nasze marki: