Netsprint to dynamicznie rozwijająca się firma z branży nowych technologii. Specjalizujemy się w rozwiązaniach technologicznych wspierających marketing internetowy.
EN

Adkontekst opublikował wyniki badania, które przeprowadził wśród wydawców emitujących na swoich serwisach reklamy kontekstowe tej sieci. Z badania wynika m.in. że ponad 95% respondentów poleciłoby korzystanie z sieci Adkontekst swoim znajomym.

Wśród badanych znalazło się 156 właścicieli serwisów i blogów emitujących reklamy Adkontekst. Pytania, które im zadano, dotyczyły między innymi mocnych i słabych stron sieci, różnorodności oferowanych form reklamowych oraz zysków z emisji reklam. Zapytano także, czy wydawcy Adkontekst poleciliby sieć innym właścicielom stron internetowych i blogów. Na to pytanie aż 95,5% respondentów odpowiedziało, że Adkontekst jest warty polecenia.

Do największych zalet Adkontekst wydawcy zaliczają łatwość wdrożenia reklam (80% badanych), możliwość emisji reklam Adkontekst obok konkurencyjnych sieci (niemal 70%), duży wybór form reklamowych (ponad 44%), a także wsparcie ze strony konsultantów (36%).

Zdaniem wydawców wysokość zarobków w Adkontekst jest na dobrym poziomie. W skali od 1 do 6 oceniają je średnio na 4. Według niemal 90% badanych system wypłat zysków funkcjonuje sprawnie lub bardzo sprawnie.

Większość wydawców (84%) pozytywnie ocenia także różnorodność form reklamowych oferowanych przez Adkontekst oraz wsparcie ze strony konsultantów sieci. 97,5% respondentów uważa, że jest ono na wysokim poziomie.

Wydawcy zapytani zostali również o mocne i słabe strony sieci Adkontekst na tle konkurencji. Docenili m.in. takie aspekty, jak możliwość emisji reklam Adkontekst obok innych, konkurencyjnych sieci, możliwość emisji Intertextu, czyli podlinkowanych słów, po najechaniu na które pojawia się reklama, a także partnerskie podejście ze strony konsultantów oraz wsparcie techniczne.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 30.05.2012-10.06.2012 i zostali do niego zaproszeni wszyscy partnerzy Adkontekst.

Infografika prezentująca wyniki badania dostępna jest na stronie adkontekst.pl

***

Adkontekst to największa polska sieć reklamy kontekstowej umożliwiająca emisję reklam na najbardziej opiniotwórczych i renomowanych witrynach polskiego Internetu, takich jak m.in. grupa WP, Onet, Interia, Gazeta.pl, NK.pl, serwisy PolskaPresse, Media Regionalne i setki innych serwisów branżowych oraz hobbystycznych. Łącznie powierzchnia sieci to serwisy internetowe ponad 2000 podmiotów o sumarycznym zasięgu ponad 92% użytkowników internetu w Polsce (zgodnie z Badaniami Gemius Megapanel). Więcej informacji o sieci znajduje się na stronie adkontekst.pl

NetSprint.pl Sp. z o.o. dostarcza złożone rozwiązania w obszarze wyszukiwania oraz reklamy kontekstowej dla każdego segmentu klientów biznesowych. Kluczowe obszary działalności firmy to wyszukiwarka polskiego internetu, reklama kontekstowa w wyszukiwarce oraz sieci partnerskiej, rozwiązania wyszukiwawcze na potrzeby serwisów, korporacji i sklepów internetowych, rozwiązania adserwerowe, a także monitoring komunikacji w internecie. Rozwiązania firmy oparte są o ponad 10-letnie doświadczenie specjalistów firmy w zakresie rozwoju technologii wyszukiwawczej. NetSprint.pl działa m.in. w Europie Środkowo-Wschodniej i w Skandynawii. Strategicznym inwestorem firmy jest Mecom Europe – drugi największy wydawca prasy codziennej w Europie.

Netsprint S.A.
Budynek Focus wejście „C”
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa
nasze marki: