Netsprint to dynamicznie rozwijająca się firma z branży nowych technologii. Specjalizujemy się w rozwiązaniach technologicznych wspierających marketing internetowy.
EN

Grupa Netsprint, wiodąca firma w obszarze marketingu technologicznego, przejmuje 80% udziałów w Adrino, największej polskiej sieci reklamy mobilnej.

Głównym profilem działalności Adrino jest emisja reklam w sieci mobilnej, której potencjał wynosi ponad 1,2 mld odsłon reklam miesięcznie. Reklamy emitowane są na ponad 320 serwisach www i w 100 aplikacjach. Adrino posiada doświadczony, ponad 20-osobowy zespół sprzedaży i rozwoju technologii adserwerowej. Odkupione przez Grupę Netsprint udziały należały wcześniej do Xevin Investments, Xevin Lab i managementu Adrino.

Grupa Netsprint, po inwestycji Innova Capital i Dirlango, przyśpieszyła rozbudowę niezależnej polskiej platformy reklamy digital jako alternatywy dla globalnych graczy, którego kluczowym elementem jest hurtownia danych (Netsprint Data Management Platform) na temat zachowań i profilu niemal każdego polskiego użytkownika.

Już co drugi użytkownik korzysta z internetu przez smartfon lub tablet. Zgodnie z badaniem IAB AdEx polski rynek mobile w 2015 był wart 512 milionów złotych i urósł w ciągu roku o 264%. Z kolei w pierwszej połowie 2016 roku wydatki reklamowe w urządzeniach mobilnych wzrosły o 70% i stanowią ponad 20% tortu reklamowego online. Mobile jest też siłą napędową programmaticu. Według badań IAB Europe rynek na Starym Kontynencie wzrósł w tym kanale w 2015 roku o 165,4%.

Ponad 50% kliknięć w sieciach Netsprinta: Adkontekst i ContentStream realizujemy poprzez mobile, gdzie nasi reklamodawcy prowadzą kampanie content marketingowe oraz performance. Adrino posiada unikalne kompetencje w obszarze prowadzenia kampanii rich media i video zarówno w przeglądarkach, jak i w silnie rosnącym segmencie reklam w aplikacjach. W połączeniu z naszą wiedzą i technologią profilowania użytkowników oraz budowania popytu w programmatic wspólnie zaoferujemy unikalne rozwiązanie, które pozwoli realizować cele reklamodawców, a także optymalnie monetyzować powierzchnie naszych wydawców – komentuje Artur Banach, CEO Grupy Netsprint.

Obecna oferta mobile Grupy Netsprint obejmuje reklamę w dwóch sieciach o łącznym zasięgu 97% polskich internautów - Adkontekst (reklama display, kontekstowa, programmatic) i ContentStream (content marketing) - są to zarówno formaty displayowe, jak i natywne. Dzięki przejęciu Adrino Grupa Netsprint rozszerzy portfolio usług o dodatkowe formaty rich media (m.in. video) i będzie mogła zaoferować swoim klientom mocniejsze wsparcie w kampaniach brandingowych rozliczanych w modelu CPM. Dodatkowo inwestycja w Adrino pozwoli zwiększyć ilość danych z urządzeń mobilnych zbieranych przez platformę DMP Netsprint Audience oraz stworzyć unikatowe metody targetowania użytkowników w tym kanale.

Działając na rynku nowych technologii, wiemy jak ważny jest partner technologiczny rozumiejący rynek mobilny, w którym zmieniająca się technologia jest nieodłączną częścią biznesu. Współpraca w ramach Grupy Netsprint pozwoli nam na szybkie rozszerzenie naszej oferty technologicznej, dzięki synergiom związanym z danymi o mobilnych użytkownikach. - komentuje Grzegorz Chyliński, CEO Adrino.

Platforma DMP (Data Management Platform) Netsprint Audience gromadzi obecnie 92 miliony cookies i 550 profili marketingowych. Dzięki tym danym reklamodawcy mogą precyzyjnie kierować kampanie reklamowe do konkretnych grup użytkowników – zgodnie z ich profilami zainteresowań, cechami demograficznymi, profilem zawodowym, lokalizacją czy intencjami zakupowymi.

O sukcesie takich przedsięwzięć jak Adrino decydują ludzie. Jesteśmy pod dużym wrażeniem kompetencji technicznych i biznesowych menadżerów w spółce – wierzymy że w takim towarzystwie możemy z pasją rozwijać naszą platformę reklamową – podsumowuje Artur Banach z Grupy Netsprint.

***

Grupa Netsprint rozwija niezależną platformę reklamową, której kluczowym elementem jest hurtownia danych (Netsprint Data Management Platform) na temat zachowań i profilowania niemal każdego polskiego użytkownika (92 mln cookies, 550 profili marketingowych). Grupa Netsprint zbudowała polski ekosystem reklamowy o łącznym zasięgu 97% użytkowników internetu w obszarach:

  1. content marketingu: ContentStream – największa w Polsce sieć content marketingu;
  2. performance&programmatic: Adkontekst – największa polska sieć reklamy kontekstowo-behawioralnej z własną technologią Supply Side Platform (SSP);
  3. personalizacji przekazu: silnik rekomendacji reklam Netsprint Adserver i silnik rekomendacji treści Related Content;
  4. e-commerce: dotarcie do nowych klientów i dynamiczny retargeting Adkontekst eCommerce (w tym RTB Adfocus), platforma natywnej reklamy e-commerce ProductStream oraz wyszukiwarka dla e-sklepów Netsprint Search;
  5. e-mailingu: sieć mailingowa Email Network – 90% skrzynek mailowych w Polsce;
  6. generowania leadów: agencja direct marketingu LeadR.

Sieć reklamy mobilnej Adrino tworzy zespół doświadczonych specjalistów reklamy internetowej i mobilnej, którzy pracowali dla największych wydawców i domów mediowych w Polsce. Oferta sieci obejmuje kompleksowe prowadzenie kampanii reklamowych w mobilnych wersjach serwisów, portali i w aplikacjach. Adrino jest dostawcą mobilnych rozwiązań marketingowych i technologii służącej do realizacji, pomiaru i optymalizacji kampanii reklamowych na urządzeniach mobilnych. Pomaga klientom w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w smartfonach i tabletach na wiele kreatywnych sposobów. Kampanie reklamowe emitowane są na ponad 320 serwisach mobilnych i w ponad 100 aplikacjach, a potencjał sieci to ponad 1,2 miliarda odsłon miesięcznie.

Informacji udzielają:

Netsprint S.A.:

Olga Kamińska
Communications Manager
Netsprint S.A.
Tel. 22 276 26 59
+48 600 917 124
e-mail: olga.kaminska@netsprint.eu

Artur Banach
CEO
Netsprint S.A.
Tel. 22 276 26 70
e-mail: artur.banach@netsprint.eu

Adrino:

Grzegorz Chyliński
CEO
Tel. 501 311 269
e-mail: g.chylinski@adrino.pl

Netsprint S.A.
Budynek Focus wejście „C”
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa
nasze marki: