Netsprint to dynamicznie rozwijająca się firma z branży nowych technologii. Specjalizujemy się w rozwiązaniach technologicznych wspierających marketing internetowy.
EN

Wszystko zaczęło się od niezwykle popularnej reklamy Samsunga Galaxy (w ciągu dwóch dni w internecie obejrzało ją ok. 1,5 mln osób), w której pojawia się ironia na temat Apple. Niestety nie wszyscy odebrali tę reklamę jako śmieszną…

Jakiś czas temu na Facebooku pojawił się profil Apple Polska. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie dość kontrowersyjne wypowiedzi administratora tego profilu. Jego wczorajszy komentarz mocno krytykujący Samsunga wywołał lawinę wpisów internautów oraz niemały szum w internecie. Początkowo z profilu Apple Polska usunięte zostały wszystkie obraźliwe komentarze, pojawił się komunikat z przeprosinami informacją o konsekwencjach, które zostaną wyciągnięte wobec autora wpisu. W miarę rozwoju sytuacji, kiedy komentarz wywoływał coraz większe poruszenie w Internecie, cały profil został usunięty. Nadal jednak wielką zagadką jest to, kto jest autorem profilu Apple Polska, ponieważ żaden z oficjalnych oddziałów Apple w Polsce nie przyznaje się do kontrowersyjnego profilu. Niecodzienny komentarz nie umknął również specjalistom NewsPoint.

„Samsung z tą swoją serią Galaxy S… plastikowymi chińskimi zabaweczkami, które skrzypią za każdym razem gdy się je dotyka może co najwyżej robić podzespoły dla iPhone’a a i to mu nie wychodzi …. a nie z nim konkurować. A ten większy wyświetlacz nie jest zaletą tylko wadą!!! Ale cóż mu pozostało jak technologicznie nie są w stanie dorównać Apple to pozostają tylko potyczki marketingowe :). Wygląda jeszcze na to, że Samsung zazdrości tych kolejek bo na jego produkty nikt nie czeka :) Pozdrawiamy wielbicieli serii Galaxy S….hit :) Na szczęście to nasze produkty są najbardziej pożądane na świecie :) Apple Polska”

Zebraliśmy informacje na temat profilu Apple Polska od momentu kiedy wybuchła afera, czyli z 24-25 listopada - łącznie 114 publikacji. Internauci bardzo szybko wychwycili dość kontrowersyjny komentarz: mimo, iż profil został usunięty, niektórzy zdążyli nawet zrobić pamiątkowe zdjęcie wpisu.

liczba publikacji

Wykres – liczba publikacji

Liczba wpisów komentujących nietypową wypowiedź dominowała na serwisach social media – 85 publikacji w dniu, kiedy ukazał się komentarz. Informacja nie umknęła również dziennikarzom, jeszcze wczoraj pojawiło się 15 artykułów na ten temat.

liczba publikacji

Wykres – liczba publikacji

Internauci bacznie śledzą losy profilu Apple Polska (pojawia się i znika na Facebooku), najczęściej dzielą się najświeższymi informacjami na ten temat w społecznościach (Facebook) oraz na mikroblogach (Twitter).

typy serwisu

Wykres – typy serwisu

Najwięcej komentarzy odnotowaliśmy na samym zainteresowanym serwisie – Facebook - 41 komentarzy oraz na twitter.com – 34 komentarze.

nazwa serwisu

Wykres – nazwa serwisu

Oto zestawienie przykładowych wypowiedzi internautów

komentarze internautów

Metodologia

Badanie zostało wykonane metodą analizy danych. Jako materiał badawczy uwzględniono posty z 3,8 mln źródeł w social media monitorowanych przez system NewsPoint Social Media oraz NewsPoint. Uwzględniono wszystkie publikacje zawierające wzmiankę „Apple Polska” we wszystkich odmianach.

Netsprint S.A.
Budynek Focus wejście „C”
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa
nasze marki: