Netsprint to dynamicznie rozwijająca się firma z branży nowych technologii. Specjalizujemy się w rozwiązaniach technologicznych wspierających marketing internetowy.
EN
Terminy matematyczne - na przykład „wariacja” lub „kombinacja” - na stałe zagościły w języku potocznym. Media internetowe opisując i komentując bieżące wydarzenia najczęściej używają „sum” oraz „różnic”. W ostatnim czasie do codziennego użytku dołączył „pierwiastek”, który swoją popularność zawdzięcza polskim politykom, postulującym nowy system zliczania głosów w Unii Europejskiej. Czy na długo zagości w Internecie? NetSprint.pl przygotował raport dotyczący popularności wyrażeń matematycznych w polskim Internecie w 2007 r. W dniach 1-21 czerwca niezwykłą karierę zrobiło słowo „pierwiastek” – przed rozpoczynającym się szczytem Unii Europejskiej pojawiło się aż 14 razy częściej niż w styczniu. Pomiędzy 1 a 21 czerwca słowo „pierwiastek” pojawiło się w polskim Internecie 1421 razy. W tym miesiącu występowało zatem częściej, niż łącznie w okresie od stycznia do maja (963 razy). W styczniu 2007 pierwiastek pojawił się w polskim Internecie tylko 101 razy. W czerwcu – jeszcze przed szczytem Unii Europejskiej - popularniejszymi słowami związanymi z matematyką były jedynie „suma” (3793) oraz „różnica” (1544).

Raport został przygotowany przy wykorzystaniu usługi monitorowania Internetu NewsPoint. NewsPoint monitoruje ponad 1000 serwisów, w tym portale, wortale, serwisy społecznościowe oraz blogi. Pełna lista źródeł znajduje się pod adresem: https://www.newspoint.pl/download/NewsPoint_lista_serwisow.xls.

Raport w wersji online: https://www.newspoint.pl/nowosci/internetowa_kariera_pierwiastka. Więcej na temat NewsPoint: www.newspoint.pl.
Netsprint S.A.
Budynek Focus wejście „C”
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa
nasze marki: