Netsprint to dynamicznie rozwijająca się firma z branży nowych technologii. Specjalizujemy się w rozwiązaniach technologicznych wspierających marketing internetowy.
EN

Od połowy września sieć Adkontekst wprowadza nową formę reklamową – Intertext. Jest to rodzaj reklamy kontekstowej, która emitowana jest w treści artykułów publikowanych na serwisach partnerskich Adkontekst w momencie najechania kursora na wyróżnione w tekście słowo.

System Adkontekst analizuje treść danego artykułu i wybiera słowa kluczowe, podkreślając je podwójną linią jako aktywny link. Reklama aktywuje się w momencie, gdy użytkownik najedzie kursorem na wyróżnione słowo – pojawia się wówczas boks zawierający tekst reklamowy, powiązany kontekstowo z artykułem. Intertext emitowany jest na osobnej warstwie graficznej i nie zniekształca struktury strony ani nie wpływa na czas ładowania się strony.

Po wprowadzeniu, w maju br., systemu aukcyjnego, nowej oferty i wizualizacji marki Adkontekst, to kolejny ważny krok w rozwoju tej sieci reklamy kontekstowej. Nasz nowy produkt to odpowiedź na potrzeby zarówno reklamodawców, jak i wydawców. Intertext zapewnia reklamodawcom wzrost ruchu na ich stronach internetowych, pochodzącego z opiniotwórczych portali w sieci. Z kolei wstępne wyniki testów na serwisach renomowanych wydawców pokazują, że przychody z tytułu emisji reklam kontekstowych w wyniku wdrożenia Intertext mogą wzrosnąć nawet o 100-150%” – powiedział Artur Banach, Prezes Zarządu NetSprint.pl.

Intertext najlepiej sprawdzi się u renomowanych wydawców, których serwisy publikują artykuły, newsy, opisy czy porady. Umożliwia on istotne zwiększenie przychodów bez ograniczenia potencjału emisyjnego tradycyjnych form reklamowych wydawcy. Intertext, podobnie jak inne formy reklamy w sieci Adkontekst, jest wyświetlany w kontekstowym powiązaniu z treściami prezentowanymi w serwisie. Na danej stronie emitowane są maksymalnie 4 reklamy Intertext, dzięki czemu nowa forma reklamowa jest nieinwazyjna i łatwo akceptowana przez użytkowników. Z kolei reklamodawca uzyskuje precyzyjne narzędzie dotarcia do potencjalnych klientów, bowiem reklama wyświetla się na wybrane przez niego słowa, na serwisach o wskazanej przez niego tematyce i jest rozliczana za efekt (model CPC).

Cechy wyróżniające reklamę Intertext

  • Jest to jedyna w Polsce kontekstowa reklama warstwowa, której dobór odbywa się na dwóch poziomach analizy: oprócz doboru na podstawie kategorii tematycznej serwisu, system Adkontekst analizuje słownictwo oraz zwroty występujące w danym artykule. W ten sposób zapewniona jest wysoka jakość kontekstowego doboru reklam.
  • Oprócz reklam tekstowych, w formie boksu Intertext emitowane są również reklamy tekstowo-graficzne Adkontekst Exclusive, zawierające np. logo reklamodawcy.
  • W ramach Intertext możliwe jest wyróżnienie aż 4 słów w tekście, co zwiększa szansę reklamodawcy na emisję reklamy.
  • Reklama emitowana jest na najbardziej opiniotwórczych serwisach polskiego Internetu zrzeszonych w sieci Adkontekst.

Emisja reklamy przez wydawcę wymaga jedynie wstawienia specjalnego skryptu w danym artykule lub fragmencie tekstu w serwisie. System Adkontekst analizuje zaznaczoną część tekstu artykułu oraz resztę strony w poszukiwaniu kontekstu i podkreśla w nim te słowa, dla których dobrał reklamy kontekstowe.

Jednym z pierwszych serwisów, który wdrożył nową formę reklamy Intertext był portal e-biznes.pl. „Do wdrożenia Intertextu przekonała mnie nieinwazyjność tej formy reklamy oraz możliwość zarabiania z miejsc na serwisie, które do tej pory nie były wykorzystywane. Nie bez znaczenia było również doświadczenie NetSprint w zakresie rozwoju reklamy kontekstowej. Dobór kontekstowy reklam do słów jest faktycznie bardzo trafny, co zwiększa skuteczność tej formy reklamy” – mówi Sylwester Kozak, właściciel portalu e-biznes.pl.

Grzegorz Borowski, odpowiedzialny za produkty wyszukiwarkowe w portalu Wirtualna Polska dodaje: „Intertext dobrze wpisuje się w strategię reklamową portali, serwisów charakteryzujących się bogatymi zasobami treści w postaci artykułów, newsów itp. Jest to nowe, nieinwazyjne narzędzie, które może, obok kampanii displayowych, stanowić dodatkowe źródło przychodów dla witryny, nie powodując w żaden sposób obniżenia jej użyteczności.”.

Netsprint S.A.
Budynek Focus wejście „C”
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa
nasze marki: