Netsprint to dynamicznie rozwijająca się firma z branży nowych technologii. Specjalizujemy się w rozwiązaniach technologicznych wspierających marketing internetowy.
EN

Netsprint dostarczył rozwiązanie Netsprint Audience dla największej litewskiej sieci reklamowej Adnet Media i portalu Delfi.lt. Technologia umożliwia gromadzenie danych demograficznych i socjograficznych oraz informacji o zachowaniach użytkowników serwisów internetowych, następnie segmentuje je w profile targetingowe i udostępnia marketerom.

Adnet Media jest największą siecią reklamową w tym regionie, docierającą do 81% internautów na Litwie. Reklamy emitowane są na ponad 500 wartościowych serwisach internetowych, m.in. na należących do Top20 litewskiego internetu. Delfi.lt to natomiast największy portal na Litwie i w krajach nadbałtyckich.

Platforma DMP Netsprint Audience analizuje zachowania użytkowników na stronach wydawców sieci Adnet Media oraz na portalu Delfi.lt. Informacje te uzupełniane są danymi demograficznymi oraz informacjami o zainteresowaniach użytkowników pochodzących m.in. z ankiet (dane deklaratywne) przeprowadzonych przez Adnet Media. Następnie platforma przetwarza wszystkie zgromadzone dane i tworzy na ich podstawie profile targetingowe (segmenty).

Reklamodawcy zamawiający kampanię w sieci Adnet Media mogą dzięki temu precyzyjnie skierować reklamę do konkretnych grup internautów w oparciu o:

  1. profile behawioralne: informacje o zachowaniu użytkowników w sieci: tematyce czytanych artykułów, kategoriach przeglądanych portali i sposobie poruszania się po serwisach internetowych;
  2. profile demograficzne: wiek, płeć, miasto - dane zgromadzone z różnych źródeł np. ankiet czy zebrane podczas zakładania konta przez użytkownika - z wyłączeniem danych osobowych.

Oprócz technologii, Netsprint przekazał firmie Adnet Media także know-how związany z budową segmentów (w tym informacje o najcenniejszych segmentach), pozyskiwaniem nowych dostawców danych oraz sprawdzonymi modelami biznesowymi monetyzacji segmentów użytkowników. Strony rozważają również wykorzystanie silnika behawioralnego Netsprint Audience do personalizacji treści Delfi.lt.

Personalizacja treści i przekazu reklamowego to jeden z najsilniejszych trendów w digital marketingu 2015. Cieszymy się, że nasze doświadczenie w tym obszarze zostało docenione przez jednego z największych graczy w regionie. Mamy nadzieję, że nasza technologia będzie skutecznie wspierać zarówno realizację celów samej Adnet Media, jak i wszystkich reklamodawców sieci” - mówi Artur Banach, CEO Netsprint.

Netsprint rozwija audience targeting już od 2010 roku. W październiku 2014 uruchomił Spółdzielnię Danych, która analizuje dane 20 milionów internautów, gromadzi je i udostępnia marketerom. Celem firmy jest zbudowanie największej polskiej platformy DMP. Dane są gromadzone, analizowane i udostępniane reklamodawcom jako profile marketingowe określające:

  1. zainteresowania użytkowników
  2. intencje zakupowe
  3. demografia (wiek, płeć)
  4. socjografia (stanowisko, branża)

Dzięki temu Netsprint umożliwia reklamodawcom oraz wydawcom transparentną i efektywną współpracę w obszarze audience targetingu. Profile marketingowe ze Spółdzielni Danych są dostępne w sieci reklamowej Adkontekst, content marketingowej ContentStream, na globalnych platformach DSP (umożliwiających zakup powierzchni reklamowej w sposób zautomatyzowany): Adform, Appnexus, DataXu, Doubleclick Bid Manager oraz Turn, a także w należącym do Netsprint trading desku Adfocus, w ramach którego można zamówić kampanię w modelu RTB.

Netsprint S.A.
Budynek Focus wejście „C”
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa
nasze marki: