Netsprint to dynamicznie rozwijająca się firma z branży nowych technologii. Specjalizujemy się w rozwiązaniach technologicznych wspierających marketing internetowy.
EN

Firma Matras, lider polskiego rynku księgarskiego, wdrożyła w swojej księgarni internetowej rozwiązanie wyszukiwawcze Netsprint Search.

System Netsprint Search wdrożony w księgarni internetowej www.matras.pl pozwala na efektywne wyszukiwanie informacji i ich kontekstową prezentację w najbardziej dogodny dla użytkownika sposób. Wdrożone rozwiązanie ma na celu zaprezentowanie szerokiej gamy produktów księgarni Matras w taki sposób, aby użytkownik pozostał w serwisie możliwie jak najdłużej i dokonał zakupu.

W ramach projektu wdrożono wiele kluczowych z punktu widzenia branży e-Commerce funkcjonalności. Na szczególną uwagę zasługuje Broadening Queries – innowacyjny produkt stworzony we współpracy z firmą Matras. Mechanizm ten pozwala na automatyczne zaprezentowanie wyników wyszukiwania na zapytanie skrócone (czyli z pominięciem wybranych wyrazów zapytania użytkownika) w przypadku, gdy na pełne zapytanie nie znaleziono żadnego wyniku. Broadening Queries umożliwia  zainteresowanie użytkownika dodatkowymi produktami i artykułami odpowiadającymi w dużej mierze frazie wpisanej w oknie wyszukiwania. Matras

W rozwiązaniu wyszukiwawczym dostępna jest także nowa w systemie Netsprint Search funkcjonalność Automisspellingu, która polega na automatycznym korygowaniu zapytań wpisanych z błędem literowym lub ortograficznym oraz prezentowaniu użytkownikowi listy wyników na zapytanie już poprawione. Moduł pozwala zatem na skrócenie czasu potrzebnego na wyszukanie informacji i uniknięcie wyświetlenia listy odpowiedzi z zerową ilością wyników. Matras

Innym ułatwieniem dla klientów sklepu internetowego matras.pl są elastyczne i różnorodne mechanizmy doboru kolejności wyników wyszukiwania. Jako pierwsze, prezentowane są wyniki produktów aktualnie dostępnych w ofercie, jak również spełniających wysokie standardy opisu i prezentacji. Inne czynniki wpływające na kolejność wyników to jak najlepsza zgodność z zapytaniem użytkownika oraz okres, który minął od pojawienia się w ofercie. Oczywiście dostępne są również standardowe kryteria kolejności produktów takie jak cena, kolejność alfabetyczna (po autorze) czy wyłącznie trafność.

Netsprint S.A.
Budynek Focus wejście „C”
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa
nasze marki: