Netsprint to dynamicznie rozwijająca się firma z branży nowych technologii. Specjalizujemy się w rozwiązaniach technologicznych wspierających marketing internetowy.
EN

NetSprint wprowadził narzędzie do wyszukiwania i kontekstowej prezentacji treści w serwisach internetowych – NetSprint Information Access Platform. Rozwiązanie przeznaczone jest przede wszystkim dla dużych wydawców online (np. portali informacyjnych) dążących do optymalnego wykorzystania posiadanych treści. NetSprint IAP poprawia użyteczność serwisów internetowych oraz ułatwia ich użytkownikom dotarcie do wszystkich interesujących ich informacji. Wdrożenie sytemu przekłada się na istotny wzrost liczby użytkowników i oglądalności portali, a w rezultacie na wzrost przychodów reklamowych.

NetSprint Information Access Platform to zintegrowane rozwiązanie, które pozwala na wyszukiwanie i kontekstowe prezentowanie treści na serwisach internetowych, a także wyświetlanie na nich reklam kontekstowych. Nowe rozwiązanie łączy w sobie cztery moduły: wyszukiwarkę, moduł Artykułów Powiązanych (ang. Related Articles), moduł Stron Tematycznych (ang. Topic Pages) oraz reklamę kontekstową. NetSprint Information Access Platform obsługuje serwisy internetowe w 3 wersjach językowych: polskiej, angielskiej i norweskiej. Wkrótce platforma będzie przystosowana do obsługi serwisów w 15 językach. Jeszcze w tym roku planowane są wdrożenia poza granicami Polski.

Funkcjonalności NetSprint Information Access Platform

Zaawansowana lingwistycznie wyszukiwarka umożliwia szybkie odnalezienie adekwatnych informacji pochodzących ze wszystkich serwisów wydawcy. Moduł wyszukiwarki pozwala na intuicyjną prezentację wyników wyszukiwania z opcją sortowania po wielu atrybutach. Dużym usprawnieniem dla procesu wyszukiwania jest również możliwość ograniczenia przeszukiwania do określonej kategorii tematycznej.

Moduł Artykułów Powiązanych (ang. Related Articles) pozwala na prezentację powiązanych kontekstowo linków i treści, pochodzących z różnych źródeł należących do tego samego wydawcy (np. przy artykule dotyczącym nowego modelu telefonów Nokia w sposób automatyczny mogą być prezentowane inne artykuły, wpisy z forum, produkty i ogłoszenia drobne związane z tą tematyką). Z kolei moduł Stron Tematycznych (ang. Topic Pages) umożliwia automatyczne budowanie stron i wortali tematycznych powiązanych z określonym tematem (np. Barack Obama, kredyty hipoteczne lub sprowadzanie samochodów z zagranicy). Moduł dynamicznie prezentuje wszystkie treści pochodzące z zasobów wydawcy użytkownikowi zainteresowanemu danym zagadnieniem. Rozwiązanie wpływa również bardzo pozytywnie na dostępność i pozycję serwisów wydawcy w wyszukiwarkach internetowych (np. Google lub NetSprint).

Reklama kontekstowa na serwisach internetowych to reklamy wyświetlające się w wynikach wyszukiwania lub na poszczególnych serwisach – zawsze w powiązaniu z zapytaniem użytkownika lub z treścią czytanego właśnie artykułu. Poprzez umieszczenie tego typu reklamy na swoich serwisach wydawca ma szansę znacznie zwiększyć swoje przychody reklamowe. W ramach wdrożenia NetSprint IAP wydawcy mogą również skorzystać z programu Adkontekst Premium, który oprócz emisji reklam umożliwia im także sprzedaż boksów kontekstowych na serwisach własnych lub w całej sieci Adkontekst.

Korzyści z wdrożenia NetSprint Information Access Platform NetSprint Information Access Platform oferuje następujące korzyści:
  • Gromadzenie wszystkich ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych treści serwisów.
  • Łatwiejsze dotarcie przez użytkownika do wszystkich interesujących ich informacji dzięki sprawnie działającej, efektywnej wyszukiwarce, a w konsekwencji wzrost ruchu na serwisach wydawcy.
  • Wzrost lojalności użytkowników spowodowany dobrze działającym wyszukiwaniem - dla większości z nich wyszukiwanie jest podstawowym sposobem nawigacji i „konsumpcji treści” w internecie.
  • Wzrost ruchu oraz średniego czasu trwania wizyty na stronie, dzięki prezentacji tematycznie powiązanych treści w intuicyjny i czytelny sposób.
  • Wzrost przychodów wydawcy, wynikający ze zwiększonej liczby użytkowników na serwisie, wydłużenia średniej długości wizyty oraz reklamy kontekstowej.
  • Poprawienie pozycjonowania serwisu w wyszukiwarkach – dzięki tworzeniu nowych serwisów wertykalnych na określony temat.
  • Stworzenie nowej powierzchni reklamowej (strony tematyczne).
  • Maksymalizacja ponownego użycia treści przez użytkownika (strony tematyczne, powiązane artykuły).
  • Uzyskanie przewagi konkurencyjnej przez wydawców treści w postaci minimalizacji czasu potrzebnego na uruchomienie nowych serwisów wertykalnych (strony tematyczne).

Nowe narzędzie ma skalowalną architekturę pozwalającą na łatwe rozbudowywanie repozytorium w przypadku dużego przyrostu danych – przy dodaniu kolejnego serwera wydajność systemu rośnie niemalże liniowo. NetSprint Information Access Platform oparty jest na autorskiej, uniwersalnej technologii NetSprint Advanced Search Platform.

„Nowe rozwiązanie jest efektem pracy nad koncepcją systemu opartego na wyszukiwaniu, który oprócz zwiększenia użyteczności serwisu, pozwoli wydawcy maksymalnie zwiększyć przychody oraz pozyskać nowych użytkowników. Oferowane do tej pory, zarówno przez nas jak i przez konkurencję systemy oparte na wyszukiwaniu stały się niewystarczające dla dużych wydawców, ponieważ traktowały wyszukiwarkę głównie jako metodę na usprawnienie nawigacji po serwisie www. Postanowiliśmy pójść o krok dalej i w odpowiedzi na te potrzeby, jako pierwsi na polskim rynku oferujemy zintegrowane rozwiązanie tego typu po rozsądnej cenie” – powiedziała Justyna Skorupska, Dyrektor Pionu Korporacyjnych Rozwiązań Wyszukiwawczych w NetSprint.pl.

Netsprint S.A.
Budynek Focus wejście „C”
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa
nasze marki: