Netsprint to dynamicznie rozwijająca się firma z branży nowych technologii. Specjalizujemy się w rozwiązaniach technologicznych wspierających marketing internetowy.
EN

NetSprint zakończył kolejne zagraniczne wdrożenie autorskiej platformy nsContext. Tym razem rozwiązanie uruchomiono w bułgarskiej spółce medialnej Investor.BG AD pod nazwą AdPower.bg. Jest to już szóste zagraniczne wdrożenie platformy, która umożliwia wydawcom zarządzanie sprzedażą i emisją różnych formatów reklam kontekstowych na należących do nich i do partnerów serwisach.

Investor.BG AD to wiodąca bułgarska spółka internetowa, notowana na Bułgarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Należy do niej 14 serwisów internetowych, których użytkownicy stanowią 57% użytkowników Internetu w tym kraju (ostatnie dane Gemius), m.in. investor.bg, dnes.bg, gol.bg, automedia.bg, rabota.bg oraz blog.bg.

Wdrożone rozwiązanie, dostosowane do alfabetu i specyfiki języka bułgarskiego, oparte jest na autorskiej platformie NetSprint - nsContext. Platforma ta została stworzona przez NetSprint w oparciu o wieloletnie doświadczenie związane z budową Adkontekst, największej polskiej sieci reklamy kontekstowej, która dociera już do 15,9 milionów internautów w Polsce (Megapanel PBI/Gemius). Projekt prowadzony w Bułgarii to już szóste wdrożenie platformy nsContext poza Polską (po Danii, Norwegii, Litwie, Łotwie i Ukrainie).

Platforma AdPower pozwala wydawcy na łatwe zarządzanie emisją reklam internetowych w modelu PPC. System analizuje zawartość poszczególnych stron witryny i dobiera reklamy według poszczególnych słów kluczowych.

Reklamy rozliczane w modelu PPC są coraz bardziej popularne na bułgarskim rynku reklamy online. Reklamodawcy przeznaczają na tę formę marketingu już nawet 20% całkowitego budżetu na kampanie internetowe. Doświadczenie pokazuje, że przy właściwym wykorzystaniu reklamy CPC doskonale wspierają kampanię." - powiedział Angel Milev, Project Manager AdPower w Investor.BG AD.

Korzyści z reklamy w sieci kontekstowej Investor.BG AD to przede wszystkim szeroki zasięg, możliwość precyzyjnego targetowania reklamy, pełna kontrola reklamodawcy nad kosztami oraz zaawansowane zabezpieczenia antyspamowe. Reklamodawcy mają możliwość zarządzania emisją reklamy, wyboru kategorii serwisów na których będzie prezentowana reklama oraz monitorowania jej efektywności.

nsContext to rozwiązanie dla dużych wydawców online, którzy chcą oferować swoim klientom produkty reklamowe emitowane w powiązaniu z treścią strony. Rozwiązanie wspiera kilkanaście wersji językowych.

Netsprint S.A.
Budynek Focus wejście „C”
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa
nasze marki: