Netsprint to dynamicznie rozwijająca się firma z branży nowych technologii. Specjalizujemy się w rozwiązaniach technologicznych wspierających marketing internetowy.
EN

W ciągu niespełna pół roku od uruchomienia usługi monitorowania blogów i forów NewsPoint UGC, NetSprint ponad dwukrotnie zwiększył ilość monitorowanych źródeł. Liczba monitorowanych forów wzrosła z 44 tysięcy do ponad 90 tysięcy, a blogów– z 29 tysięcy do 70 tysięcy. Jednocześnie firma rozszerzyła ofertę NewsPoint UGC o kolejne funkcjonalności, które pomagają mierzyć efekty działań PR i marketingowych w nowych mediach.

Moduł statystyk oferuje teraz możliwość oceny wydźwięku poszczególnych postów lub komentarzy i stworzenia wykresu z podsumowaniem ocen. W module statystyk ulepszono także wygląd wykresów i tabel.

Kolejna istotna zmiana w możliwościach raportowania dotyczy tworzenia listy artykułów w pliku csv (który można łatwo przekonwertować do formatu Excel). Obecnie NewsPoint UGC oferuje dwie wersje listy csv: podstawową (zawierającą m.in. pola: data, godzina, tytuł, długość wpisu w znakach, nazwa forum lub bloga, kategoria, do której należy blog/forum, link do tekstu oraz autor posta) i rozszerzoną (która poza wszystkimi parametrami listy podstawowej oferuje również fragment wpisu z forum lub bloga). Listy te grupują również wpisy z jednego wątku z forum lub post z bloga z komentarzami, jeśli wszystkie zawierają dane słowo kluczowe.

analiza medialna

W ramach usług wsparcia dla PR i marketingu NewsPoint oferuje również nowy typ raportu, „Analiza opinii konsumenckiej”, przygotowywanego w oparciu o treści z blogów i forów. Dzięki przeanalizowaniu i sklasyfikowaniu opinii, raport przedstawia, jak kształtuje się konwersacja prowadzona w internecie na temat danej marki, firmy, produktu, usługi (lub całego typu usług). Materiał z tego typu badań pozwala na wychwycenie spontanicznie wyrażanych opinii konsumentów.

Ponadto, wdrożono narzędzie do kontroli jakości, które – w odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań monitorujących - umożliwia automatyczne wychwytywanie zmian przeprowadzonych w serwisach, takich jak dodanie nowych podstron czy zmiana struktury linków. Zmiany te powodują powstawanie luk w monitoringu, dlatego rozwiązaniach monitorujących internet tak istotna jest zaawansowana kontrola jakości, która pozwala na wychwytywanie większej liczby artykułów.

Netsprint S.A.
Budynek Focus wejście „C”
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa
nasze marki: