Netsprint to dynamicznie rozwijająca się firma z branży nowych technologii. Specjalizujemy się w rozwiązaniach technologicznych wspierających marketing internetowy.
EN

Grudzień to nie tylko czas Świąt Bożego Narodzenia, Świętego Mikołaja prezentów i wielkich wyprzedaży w sklepach, to także najhuczniejsza i najgłośniejsza noc w całym roku.

Bale, imprezy, kreacje, przebrania, fryzury sylwestrowe, fajerwerki, litry tryskającego szampana…w noc 31 grudnia wszystko jest dozwolone, a przede wszystkim wskazany jest dobry humor i szampańska zabawa do białego rana. Plany i przygotowania trwają w najlepsze, również w Internecie…

W grudniu fraza „Sylwester” we wszystkich odmianach odnotowana w systemach NewsPoint i NewsPoint Social Media pojawiała się średnio 1830 razy dziennie ze zwiększoną częstotliwością w drugiej połowie grudnia. Łącznie odnotowaliśmy 54906 wpisów ze słowem zawierającym człon „sylwestr-”, podczas gdy w listopadzie takich wpisów było 20543, a w październiku zaledwie 10220. Wskazuje to, że słowo „Sylwester” oznaczające również męskie imię oraz bohatera kreskówki w grudniu jest cytowane głównie w kontekście noworocznej zabawy.

Sylwester liczba publikacji

Wykres liczba publikacji

Dominującymi kanałami dyskusji internautów na temat zabawy sylwestrowej są liczne tematyczne fora internetowe oraz Facebook. Wzmożona dyskusja na Facebooku między 9 a 15 grudnia dotyczy miejsc, gdzie zamierzają spędzić tę noc i poszukiwań najciekawszej propozycji. Dużą popularnością cieszył się również demotywator o wdzięcznym tytule „pocałuj mnie w sylwestra o 23:59 i skończ o 00:01. Będzie to najlepiej zakończony i rozpoczęty rok w moim życiu”. W dniach 27-29.12 trwa debata na temat sylwestrowego last minute dla spóźnionych, a głównie na Facebooku – wymiana ogłoszeń i porad co do kreacji. Na forach internetowych toczy się dyskusja o przygotowaniach do sylwestrowej nocy, co robimy, gdzie się bawimy, jak wyglądamy oraz trwa już wymiana noworocznych życzeń.

Sylwester liczba publikacji na poszczególnych typach portali

Wykres liczba publikacji na poszczególnych typach portali

Najwięcej publikacji ukazało się na różnego rodzaju forach internetowych. Posty wyrażają dylematy i opisują przygotowania, a są umieszczane głównie przez panie. Każda chce w te noc wyglądać olśniewająco, wymieniają się zatem opiniami i poradami. Dominującym kanałem komunikacji jest również Facebook.

Sylwester typ portalu

Wykres typ portalu

Jeśli wziąć pod uwagę poszczególne serwisy, przoduje Facebook z 33% wszystkich wpisów, a za nim najpopularniejszy obecnie mikroblog Twitter - 7% postów oraz – jakże by inaczej – kobiece forum wizaz.pl z 7% postów.

Sylwester nazwa serwisu

Wykres nazwa serwisu

Zespół NewsPoint życzy zatem wszystkim internautom szampańskiej zabawy i Szczęśliwego Nowego Roku!

Metodologia
Badanie zostało wykonane metodą analizy danych. Jako materiał badawczy uwzględniono posty z 1 mln domen w social media monitorowanych przez system NewsPoint Social Media oraz z prawie 4 tys. portali monitorowanych przez NewsPoint. Uwzględniono publikacje, artykuły i posty ze słowem zawierającym człon „sylwestr-”. Analizowane posty zostały umieszczone w sieci w dniach 01-29.12.2011r.

Netsprint S.A.
Budynek Focus wejście „C”
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa
nasze marki: