Netsprint to dynamicznie rozwijająca się firma z branży nowych technologii. Specjalizujemy się w rozwiązaniach technologicznych wspierających marketing internetowy.
EN

NetSprint.pl we współpracy z Eniro Polska - właścicielem największej bazy danych o firmach - Panorama Firm zaoferował jako pierwsza wyszukiwarka internetu w Polsce funkcjonalność umożliwiającą maksymalnie łatwe znalezienie firm w danym mieście lub województwie. Użytkownik uzyskuje dostęp do pogrupowanych i uporządkowanych danych adresowych bezpośrednio po wpisaniu zapytania w oknie wyszukiwarki. Jest to kolejny etap realizacji koncepcji rozwoju NetSprinta, w której dostarcza on odpowiedzi Użytkownikom już w wynikach wyszukiwania.

W rezultacie wdrożenia na szczycie wyników wyszukiwania NetSprint.pl znaleźć można odpowiednio pogrupowane rekordy z bazy danych Panorama Firm. Dzięki takiemu podejściu Użytkownik szukając w NetSprincie firm lub specjalistów z konkretnych branż w danym mieście lub województwie dostaje od razu link do właściwych firm. W ten sposób możemy szybko odnaleźć hotel w Zakopanem, warsztaty samochodowe w Warszawie, hydraulików z Lublina czy stolarza w województwie dolnośląskim. Podobnie łatwo możemy znaleźć urzędy, instytucje publiczne czy ministerstwa.

Dzięki tej funkcjonalności Internauci uzyskują szybki dostęp do poszukiwanych informacji bez potrzeby przeglądania innych odnośników w wynikach wyszukiwarki. Rozwiązanie to przyspiesza i upraszcza etap odnajdywania konkretnych firm.

Przykład prezentacji danych w wyszukiwarce www.netsprint.pl

Dane z bazy danych Panorama Firm są już od roku prezentowane w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki NetSprint.pl w postaci tzw. linków teleadresowych. Użytkownicy NetSprint.pl przeszukujący zasoby polskiego Internetu mają prezentowany adres i telefon do firm, których strony internetowe znajdą się już w wynikach wyszukiwarki. Udostępniona została również możliwość przeszukiwania całej bazy 1 270 000 firm w specjalnie stworzonej zakładce „Firmy”.

Mówi Piotr Dębski, kierownik ds. rozwoju biznesu Eniro Polska – „Cieszymy się, że w ten sposób przyczyniamy się do łatwiejszego przeszukiwania zasobów polskiego Internetu. Użytkownicy korzystając z naszej bazy danych szybko i łatwo znajdują precyzyjne, a zarazem kompleksowe informacje o firmach z całej Polski, ofertach i usługach: dane teleadresowe, branże, strona www, godziny otwarcia, płatności itd.

Odpowiedzi z bazy Panorama Firm, na szczycie wyników wyszukiwania, są kolejnymi z prezentowanych przez NetSprint.pl uporządkowanych zasobów wiedzy. NetSprint.pl już planuje wdrożenia kolejnych zasobów, dzięki którym zaspokojone zostaną potrzeby poszukiwawcze kolejnych użytkowników Sieci.

Polscy Internauci coraz częściej, chcą załatwiać „codzienne” sprawy w Sieci, a wyszukiwarkę traktują jako narzędzie, które ma im w tym pomóc. Przykładem takich potrzeb jest właśnie poszukiwanie hydraulika, fryzjera czy restauracji. – mówi Artur BanachPrezes NetSprint.pl. – Tymczasem dotychczas we wszystkich wyszukiwarkach po wpisaniu np. zapytania „fryzjer warszawa” użytkownik skazany był na przeglądanie długiej listy wyników, który nie zawsze zaspokajały jego potrzeby" – kontynuuje Artur Banach. „Często wynikało to z faktu, że ciągle wielu drobnych przedsiębiorców w Polsce nie ma swoich stron www. Wierzymy, że udostępniając Internautom uporządkowane zasoby Panoramy Firm, jesteśmy w stanie lepiej zaspokajać te potrzeby od naszych konkurentów.” – podsumowuje Prezes NetSprint.pl.

Współpraca NetSprint.pl oraz ENIRO Polska trwa od ponad roku – oprócz wyświetlania danych z bazy Panoramy Firm, NetSprint jest twórcą mechanizmów wyszukiwawczych w serwisie www.pf.pl. Efekty tej współpracy są doceniane zarówno przez Internautów, jak i ekspertów – obydwie witryny zostały nagrodzone w zakończonej 26 października VI edycji konkursu „Teraz Internet” – strona www.pf.pl wygrała, a strona www.netsprint.pl została wyróżniona w kategorii „Bazy danych, katalogi, wyszukiwarki”.

Netsprint S.A.
Budynek Focus wejście „C”
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa
nasze marki: