Netsprint to dynamicznie rozwijająca się firma z branży nowych technologii. Specjalizujemy się w rozwiązaniach technologicznych wspierających marketing internetowy.
EN

Ekspansja NetSprint na rynki zagraniczne: wdrożenie systemu reklamy kontekstowej na Litwie

NetSprint przeprowadził pierwsze poza Polską wdrożenie systemu reklamy kontekstowej NetSprint Adserver. Klientem jest litewska firma Textads, do której należy największa sieć reklamy kontekstowej działająca na Litwie, Łotwie i w Estonii. Dzięki stworzonemu przez firmę rozwiązaniu, Textads może zarządzać emisją reklam na kilkuset litewskojęzycznych serwisach internetowych. Do końca września system będzie obsługiwał również łotewskie i estońskie strony internetowe współpracujące z Textads.

System reklamy kontekstowej służy do zarządzania powierzchnią reklamową na stronach internetowych oraz do emisji reklam kontekstowych w ramach sieci serwisów partnerskich. Na mocy zawartego porozumienia NetSprint będzie odpowiadał za część technologiczną przedsięwzięcia, a także dostarczał know-how w zakresie sprzedaży i optymalizacji emisji reklam.

Wdrożenie na Litwie jest naszym pierwszym wdrożeniem NetSprint Adserver poza Polską. Jest to element nowej strategii NetSprint, która zakłada wykorzystywanie doświadczeń i stworzonych w Polsce rozwiązań do ekspansji na rynkach zagranicznych. W najbliższej przyszłości planujemy dalszy rozwój systemu NetSprint Adserver dla naszych partnerów litewskich oraz wzbogacanie go o kolejne funkcjonalności.” - powiedział Maciej Musioł, Dyrektor Pionu Rozwiązań Reklamowych w firmie NetSprint. Warto dodać, że jeszcze w tym roku Spółka planuje pozyskanie kolejnych zagranicznych klientów na swoje rozwiązania.

System umożliwia opisywanie reklam słowami kluczowymi, dzięki czemu są one kontekstowo dopasowane do zawartości danej strony. Reklamy dobierane są również w oparciu o kategorie serwisów oraz wskaźniki maxCPC (maksymalna zadeklarowana przez reklamodawcę cena, którą jest gotowy zapłacić za kliknięcie) oraz CTR (stosunek liczby kliknięć do ogólnej liczby wyświetleń). Iloczyn wszystkich tych parametrów decyduje, na jakim serwisie i w jakiej kolejności pojawi się reklama.

Dzięki temu reklamodawcy mogą precyzyjnie kierować przekaz do odpowiednich grup docelowych. Jednocześnie funkcjonalności systemu zapewniają pełną kontrolę nad wydatkami oraz nad sposobem emisji reklam (wygląd reklamy, miejsce wyświetlania itp.).

Z kolei wydawcy, wyświetlający reklamy na swoich stronach maksymalizują swe przychody z ich emisji, gdyż odpowiednie dopasowanie zwiększa prawdopodobieństwo kliknięcia w reklamę przez internautę.

O wyborze NetSprinta zadecydowały dwa czynniki: wysokiej jakości technologia doboru kontekstowego reklam oraz duże, wieloletnie doświadczenie w zakresie rozwoju sieci reklamy kontekstowej Adkontekst na rynku polskim. Bardzo istotne była też dla nas też możliwość dostosowania rozwiązania do specyfiki rynku krajów nadbałtyckich”.– powiedział Andrius Avinas z Textads.lt. Pierwsze efekty wdrożenia są bardzo interesujące. „Nasz CTR wzrósł o 78 %, a efektywny CPM o 61%. Jest to bardzo dobry rezultat” – dodał.

Netsprint S.A.
Budynek Focus wejście „C”
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa
nasze marki: